top of page

Doba se mění, kulturistika zůstává, ale co fitness?


Fitness není kluturistika!


I v dnešní době převládá vnímání pojmu fitness v podstatě jako kondiční kulturistiky. Ale pro běžného člověka má kulturistika poměrně mnoho nedostatků a stejně jako dokáže hodně dát, tak si stejnou měrou dokáže brát. Nevykládejte si to špatně, já proti kulturistice ani kulturistům nic nemám, je mi jedno, jak si kdo cvičí.


O co se snažím je rozšířit obzory a měnit úhel pohledu široké veřejnosti na fitness cvičení a pohybový rozvoj obecně.

Věřím, že pohyb a cvičení je stejně tak potřebné, jako spánek či jídlo.

Věřím, že pokud máme dostatek pohybu, můžeme žít opravdu naplno, protože zdravý duch podle mě může být jen ve zdravém těle. Ale pozor, zdravé tělo, to pro mě není vyrýsovaná svalnatá postava, protože zdravé tělo je mnohem více, než jen vnější schránka.


Přestaňme hledat jen povrchní řešení a pojďme do hloubky. A když říkám do hloubky, tak nemyslím jen cvičení hlubokého stabilizačního systému a středu těla. :-)


Myslím do hloubky k podstatě toho, proč vůbec chodíme cvičit? Žijeme v moderní době, která je z historického hlediska tak pohodlná, že naše těla doslova chátrají z nedostatku pohybu. Najít si čas na cvičení, je stále těžší. Máme tolik možností, že je těžké najít své priority a ještě těžší se jich držet a vtěsnat je do našich uspěchaných životů. A právě o to více bychom měli jít do hloubky. Uvědomit si, proč chodíme cvičit a svůj trénink uzpůsobit tak, aby pro nás měl maximum benefitů.

Cvičme tak, abychom rozvíjeli svůj mozek, získávali praktické pohybové dovednosti, utužovali své zdraví, relaxovali, budovali svaly, pálili tuk a naše tělo a trénink se pro nás staly oporami místo nepřítelem. Ano, to vše je možné při cvičení získat :) nebo jste mysleli, že fitness je jen dřina, odpírání a vystupování z komfortní zóny.

No a toto přesvědčení právě měníme. Vše záleží jen na Vás.

Hledejte dobré pohybové trenéry a nehodnoťte je jen podle vzhledu, ale podle toho, jak cvičí, jak žijí a co říkají. Má to smysl...

Krásný den přeje Váš trenér Jakub


0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page