top of page

PŘÍMĚSTSKÉ

TÁBORY

Vzít děti do přírody, dát jim dostatek volnosti, přirozeného pohybu a rozvojových podnětů, toť způsob náš. :-)

Již 4. rokem organizuji pravidelné "příměšťáky" a rok od roku se snažím se svými kolegy zlepšovat náš program, přístup k dětem a celkovou organizaci.

Hlavní myšlenka tábora je vždy VZÁJEMNÝ RESPEKT.

Jeden k druhému, k přírodě, k sobě samotným. Propojuji moderní pedagogické koncepty s tradicemi přírodních národů a i proto se mým táborům přezdívá "indiánské". Ale na mých táborech si na indiány nejen hrajeme, my se jimi skutečně stáváme. Učíme se naslouchat přírodě, ztišit se, být součástí krajiny a propojit se s vlastní moudrostí a přirozenou svobodou.

S dětmi pracuji od roku 2014 a v posledním roce jsem hodně zkušeností získal jako průvodce v dětském lesním klubu Zahrádka Troja.

Na táborech chci dětem nabídnou netradiční prostředí a možnosti, jak mohou rozvíjet své psychologické, sociálně kulturní a interpersonální :-) tzn. jinými slovy...
... užít si co nejvíce přirozené a společné legrace a zábavy :)

DSC05314.jpg

LES JAKO LÉKAŘ

Vědci v Japonsku opakovaně dokazují, že již jen pouhý čas strávený v blízkosti stromů či květin může snížit krevní tlak, odstranit stres a posílit Tvůj imunitní systém.

LÁSKA PŘÍRODY

Během vědomého bytí se s přírodou propojuješ nejen fyzicky, ale také srdcem. To pomůže uvolnit nahromaděné emoční napětí z těla a dodá Ti pocity vděčnosti, štěstí a lásky.

IMG_20220301_141617_2.jpg
DSC05306.jpg

PRŮVODCE ŽIVOTEM

V technikách lesního splynutí se spojení s přírodou využívá také k přijímání vizí a myšlenek. Pobyt v lese Ti může nabídnout odpovědi, které hledáš, nebo ukázat směr další životní cesty.

JE TO CESTA DOMŮ

Náš blízký vztah k přírodě je pro naše zdraví stejně tak nezbytný jako pohyb či kvalitní výživa. Naše duše je utkána z našeho vztahu k přírodě a vždy se můžeme začít uzdravovat, když se s přírodou dostaneme do souladu. Pozvání lesního splynutí nás přivádí zpět domů, zpátky k našemu pravému já.

Chceš pro sebe a své blízké zorganizovat setkání v lese?
NAPIŠ MI

bottom of page