top of page

SHINRIN - YOKU

LESNÍ TERAPIE

Je způsob trávení volného času v přírodě pro zlepšení fyzického a psychického zdraví. Tato terapie je jedním z pilířů japonské kultury. Je to způsob, jak se znovu spojit se silou přírody a to mimo jiné vědomým procházením, soustředěným dýcháním, objímáním stromů nebo chůzí naboso.

Během lesní terapie využíváme všech pět smyslů, abychom se propojili s okolní přírodou a napojili se tak na zdroj vnitřní harmonizace a léčení. 

DSC05314.jpg

LES JAKO LÉKAŘ

Vědci v Japonsku opakovaně dokazují, že již jen pouhý čas strávený v blízkosti stromů či květin může snížit krevní tlak, odstranit stres a posílit Tvůj imunitní systém.

LÁSKA PŘÍRODY

Během vědomého bytí se s přírodou propojuješ nejen fyzicky, ale také srdcem. To pomůže uvolnit nahromaděné emoční napětí z těla a dodá Ti pocity vděčnosti, štěstí a lásky.

IMG_20220301_141617_2.jpg
DSC05306.jpg

PRŮVODCE ŽIVOTEM

V technikách lesní terapie se spojení s přírodou využívá také k přijímání vizí a myšlenek. Pobyt v lese Ti může nabídnout odpovědi, které hledáš, nebo ukázat směr další životní cesty.

JE TO CESTA DOMŮ

Náš blízký vztah k přírodě je pro naše zdraví stejně tak nezbytný jako pohyb či kvalitní výživa. Naše duše je utkána z našeho vztahu k přírodě a vždy se můžeme začít uzdravovat, když se s přírodou dostaneme do souladu. Pozvání lesní terapie nás přivádí zpět domů, zpátky k našemu pravému já.

bottom of page